Foto pro Vás

Kresba pro Vás

deska 38,5cm x 43cm  O mně

    Maminka mě porodila v minulém století. Co pamatuji, tak mě bavilo hrát si s prostorem. Svůj studentský pokoj jsem přestavěla nespočetněkrát . Chuť pracovat s prostorem vyřešila i volbu studia po maturitě. Odpromovala jsem jako inženýr pozemního stavitelství  na ČVUT, ale rutinní práce u rýsovacího prkna s minimem možností uplatnit svou kreativitu mě po pár letech přestala naplňovat. Když přišla nabídka pracovat pro jedno velké pražské vydavatelství, nedělalo mi takový problém od prkna odejít. Čekala mě práce pro tituly jako Moderní byt či Rezidence,což mě naučilo poznávat historii, vývojové trendy a směry, kterými se bytová architektura ubírá. Vydavatelství mělo ve svém portfoliu i další atraktivní tituly jako 21. Století, Epochu, Top Class a další, díky kterým jsem se potkávala s velmi zajímavými lidmi. Práce mě dlouho naplňovala, přesto jsem po 14 letech odešla a rozhodla se více věnovat svým dvěma krásným holčičkám, Terezce a Barborce, úžasnému manželovi Filipovi a v neposlední řadě i sama sobě.

 Aby mozek nezahálel, chtěla jsem rozšířit své znalosti v oblasti, která mě vždy zajímala. Proto jsem absolovala Českou školu Feng shui. Toto tisíce let staré učení mě pohltilo. Velké díky patří mému prvnímu učiteli, architektovi Otovi Chocholovi. Je skvělý pedagog a způsobil, že dnes vnímám Feng shui jako svou životní cestu. Dostala jsem vysvětlení pro to, co jsem předtím jen cítila nebo tušila. Zapadlo další puzzle do mé životní skládačky. Svým naturelem jsem technicky založená, každé potvrzení mě těší. Aby se kruh uzavřel, pokračovala jsem studiem interiérového designu ve škole Intermezzo. I tato škola mi hodně dala, při nejmenším nebát se barev.

Feng shui je má láska na celý život a lásce se musíme učit.. Postupně jsem absolovala další školy nebo semináře – studovala jsem u Rogera Greena Letící Hvězdu, u pana Šmikmátora intuitivní Feng shui a nakonec jsem 6 let studovala školu Bílého jeřába u paní Evy Joachimové. Evě bych také moc ráda poděkovala, protože dala mému pohledu na Feng Shui úplně nové rozměry. Díky ní jsem pochopila, jak opravdu všechno souvisí se vším, že nelze řešit odděleně jen stavbu a její půdorys. Že musím jít mnohem hlouběji. Musím znát jeho současnou funkci. Vědět, co přesně od něj lidé očekávají.

Další nesmírně důležitá věc je vnímání lidi, kteří prostor užívají. Protože to, co je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro druhého. Proto si vždy dopředu dělám Astrotypy všech členů domácnosti. Na místě pak všechny své návrhy na úpravu konzultuji se svými klienty a chci, aby se aktivně zúčastnili úprav. Je zajímavé pozorovat jak lidé a prostor na sebe vzájemně působí. Nejenže prostor dokáže působit na nás a náš život, ale stejně tak se mění energie prostoru v závislosti na tom, kdo ho obývá.

Feng Shui vnímám jako harmonii našeho života, jako možnost žít v souladu se svým okolím, živým i neživým. Vnímat prostor a čas. Žít v souladu s ročními obdobími, se zemí, kde jsme se narodili a kde žijeme, s lidmi, kterými se obklopujeme. Čím jsem starší, tím více cítím potřebu neznásilňovat své tělo a duši.

Ráda maluju. Většinou to není nic konkrétního, spíš maluji a barevně vyjadřuji své pocity. Mám i radost,, když se mi podaří zachytit pocit nebo náladu chvíle fotografií.  Miluju přírodu. Ráda chodím po lese a  po horách. Je to ten nejlepší lék na každou nemoc nebo  špatnou náladu. Nebo,  když chci něco důležitého rozhodnout, vždycky si to potřebuji ujasnit někde v přírodě. Díky mému kamarádovi, který s lidmi dělá poutě přírodou, jsem se naučila naslouchat kamenům a stromům.  Díky vrozené empatii dokážu naslouchat lidem.

S láskou Alena

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | diskuzní fórum | výměna odkazů

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Nesouhlasím Souhlasím